Databáze nebezpečných výrobků

Popolini Náhrdelník "Iris Root"

Hlášení RAPEX 3/2012

Kořen irisu na bavlněné šňůrce. Výrobek je zabalený v průhledném plastu s tenkou kartou s informacemi o léčivých účincích a varováním ve španělštině týkajícím se použití u malých dětí.

Typ výrobku model IR 10/11/42C
Kategorie Děti - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení a uškrcení, protože se může polámat na malé kousky a protože šnůrka je příliš dlouhá.
Navíc výrobek není v souladu s národními zákony, které se týkají tvrzení o léčebných účincích na jednu nebo více nemocí aniž by byly splněny požadavky zákona o lécích, protože přičítá specifické preventivní nebo léčebné účinky nepodložené adekvátními technickými nebo vědeckými testy akterditovanými nebo uznanými státním zdravotním ústavem.

Země původu Itálie
Čárový kód 9006720640107
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 28.01.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit