Databáze nebezpečných výrobků

Glitter náhrdelník "141 Aqua dreams"

Hlášení RAPEX 51/2014

Náhrdelník stříbrné barvy s modrými perlami a kovovými přívěsky a kostkami. Na černém štítku je stříbrný nápis "Glitter".

Kategorie Sport a turistika - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Kov přívěsků a kostek uvolňuje až 15,6 µg/cm2/týden niklu, což přesahuje limit 0,5 µg/cm²/týden. Nikl je silně dráždivý a při přímém a dlouhém kontaktu s kůží může způsobit alergické reakce.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Čárový kód 3073658120000
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: jiná opatření.

Datum publikace 16.01.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit