Databáze nebezpečných výrobků

nafukovací vesta "Swimmers"

Hlášení RAPEX 32/2016

Nafukovací vesta, která kryje pás a krk. Existují dva typy: modrobílá s obrázky delfína a sponou vpředu, růžovobílí s obrázkem kapek a delfína, sponou vpředu a textem varování. Výrobky se prodávají v průhledném plastovém obalu s barevným papírem vloženým dovnitř.

Kategorie Děti - Ochranné pomůcky
Riziko Utonutí
Nebezpečí

Informace o použití výrobku a varování jsou nedostatečné k tomu, aby zajistily, že se výrobek bude používat bezpečně a správně.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 13138-1.

Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 17.08.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit