Databáze nebezpečných výrobků

Out of the Blue KG Nafukovací sedátko - Princess

Hlášení RAPEX 41/2010
Sedátko na hraní s růžovým plyšovým potahem s vyšitým slovem "Princess" ve žluté barvě a malými květinami. Textilní vlákno se zipem. Uvnitř nafukovací pytel s ventilkem.

Typ výrobku 62/6150
Kategorie Sport a turistika - Ostatní
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 29,2% hmotnosti di-2-ethylhexyl ftalátu (DEHP) v plastu nafukovací části a 24,3% ve ventilku. Děti by s výrobkem mohly být v dlouhém kontaktu při hraní nebo sezení, a to i bez plyšového obalu a mohly by brát předmět i do úst, zvláště pokud není nafouknutý. V tom případě by bylo vystavení dítěte ftalátům příliš vysoké.
Země původu Čína
Čárový kód 4029811180073
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovozce zboží dobrovolně svolal od spotřebitelů.
Datum publikace 12.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit