Databáze nebezpečných výrobků

Halis Nafukovací sedátko do vody

Hlášení RAPEX 45/2010

Nafukovací sedátko ve tvaru krokodýla, 81 x 56 cm, vícebarevné (modrá, bílá, červená) na zeleném podkladu. Na výrobku jsou varování v různých jazycích. Výrobek je zabalený v průhledném obalu s barevným obrázkem nafukovacího sedátka s nálepkou se jménem výrobce, dovozce a varováním v lotyštině.

Typ výrobku SL 24003
Kategorie Sport a turistika - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Chemické, utonutí
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože zelený polymerový materiál obsahuje 1,3% hmotnosti di-2-ethylhexyl ftalátu (DEHP), 28,2% di-isononyl ftalátu (DINP) a 0,54% di-iso-decyl ftalátu (DIDP), a žlutý polymerový materiál obsahuje 13,7% hmotnosti di-2-ethylhexyl ftalátu (DEHP), 9,6% di-isononyl ftalátu (DINP) a 0,05% di-iso-decyl ftalátu (DIDP). Hrozí také utopení (převrhnutí), protože vzhled výrobku připomíná hračku a může být tak používán.

Země původu Čína
Čárový kód 4750733120371
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dovozce dobrovolně ukončil prodej, stáhnul zboží z trhu a od spotřebitelů.

Datum publikace 09.11.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit