Databáze nebezpečných výrobků

SAINTEVE nafukovací sedátko do vody "DUCK BABY BOAT"

Hlášení RAPEX 32/2015

Nafukovací kulaté sedátko s vystupující hlavou kachny. Sedátko má dva otvory pro nohy a žlutá plastová držadla. Rozměry: 68cm x 54cm.

Typ výrobku SY-A1059
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Utonutí
Nebezpečí

Výrobek vyvolává dojem, že se jedná o hračku, protože má vzhled atraktivní pro děti. Děti mohou zůstat uvězněny v sedátku, které se otočí, takže hlava zůstane pod vodou a hrozí utonutí. Sedátko nesmí vyvolávat dojem, že se jedná o hračku. Navíc obsahuje výrobek nedostatečné varování.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 13138-3.

Čárový kód 5290509049678
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 15.08.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit