Databáze nebezpečných výrobků

Paowang Nafukovací plavecký kruh

Hlášení RAPEX 40/2011

Nafukovací kruh (80 cm) ze žlutého PVC, zabalený v průhledném plastovém sáčku s papírovým štítkem s obrázkem 4 plaveckých kruhů (žlutý, modrý, zelený, fialový) a označený "Swim Ring paowang". Ventilek je označen "LP-C01".

Typ výrobku neznámý
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože vrchní část kruhu obsahuje 15,17% hmotnosti di-2-etylhexylftalátu DEHP a 0,103% hmotnosti DINP, spodní část 15,42 % hmotnosti DEHP a 0,315% hmotnosti di-isonylftalátu DINP.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily zákaz prodeje a stažení zboží z trhu.

Datum publikace 13.10.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Pavel 12.1.2012 18:13

    http://penizezebezpujcky.webuje.cz/today---tomorrow.aspx

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit