Databáze nebezpečných výrobků

Sainteve nafukovací křidélka

Hlášení RAPEX 6/2013

Růžová nafukovací křidélka s kresbami ryb. Obal je kartonová krabice, na přední straně je obrázek křidélek a následující text: "Sainteve Shenyi Plastic +- 9"X6" (23x15 Cm) V, +- 10"X7 (25x18 Cm)" a údaje o zemi původu, varování týkající se hraček do vody a věku uživatelů. Na obalu je také štítek s distributorem a čárovým kódem.

Typ výrobku 9”x6” (23x15 cm)
Kategorie Děti - Děti - vybavení
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože zátky lze oddělit a představují malé části. Navíc zpětné ventily nefungují správně a chybí značení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice pro osobní ochranné prostředky a příslušné evropské normy EN 13138-1.

Čárový kód 8435286511599
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 23.02.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit