Databáze nebezpečných výrobků

Sun Games Nafukovací hračka - Krokodil-Surfer

Hlášení RAPEX 41/2010
Nafukovací hračka ve tvaru krokodýla, velikost 157 cm x 65 cm, zelená a žlutá s černými puntíky. Na štítku je jméno výrobce, dovozce a distributora a varování v lotyštině.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože zelený polymerový materiál obsahuje 0,024% hmotnosti di-n-oktyl ftalátu (DNOP), 23,5% di-isononyl ftalátu (DINP) a 0,1% di-isodecyl ftalátu (DIDP), žlutý polymerový materiál obsahuje 0,022% hmotnosti di-n-oktyl ftalátu (DNOP), 28,2% di-isononyl ftalátu (DINP) a 0,084% di-isononyl ftalátu (DIDP).
Země původu Čína
Rozpor s Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte.
Čárový kód 2206890002690
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko, Další: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Distributor zboží dobrovolně stáhnul z trhu a svolal od spotřebitelů, ukončil prodej a zboží zničil.
Datum publikace 12.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit