Databáze nebezpečných výrobků

neznámá Nafukovací hračka "Hüpftier" [skákací zvířátko]

Hlášení RAPEX 37/2011

Nafukovací hračka ve tvaru zvířete různých barev.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje více než 1% hmotnosti di-2-etylhexylftalátu (DEHP) a kombinaci ftalátů DEHP, DBP a BBP o celkovém množství 1,044% hmotnosti.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 5901157678461
Země záchytu Ohlašující: Německo, Další: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 24.09.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Irena 26.3.2012 13:19

  Dobrý den,
  tak to jste mi mamči vzaly vítr z plachet.Chtěla jsem hopsadlo koupit dceři, ale už nemám odvahu. Máte někdo zkušenost s hopsadlem potaženým látkou? Děkuji Irena

  reagovat

  R R
  • Helena Š. 2.5.2012 13:40

   Dobrý den! My jsme po dlouhých tahanicích s prodejcem, kdy jsme z něj nakonec dostali peníze alespoň za hopsadla (poštovné už jsme z něj nevyrazili), zakoupili hopsadla John. Cenově sice 2x tolik, ale kvalita někde jinde a děti jsou nesmírně spokojené!!!.

   reagovat

   R R
 • Misa 14.3.2012 15:23

  Rovnake podozrenie aj na toto hopsadlo http://www.obchod-detom.sk/obchod/odrazadla-skakadla/hopsadlo.html
  Strasne smrdi a nema oznacenie CE

  reagovat

  R R
 • maja 2.3.2012 10:45

  http://www.najprodukty.sk/nafukovacie-skakadlo

  presne ako popisujete: Čína bez označenia CE, bez certifikátu....čistý "fake"......nevydarená kópia JOHN Skákadlo Ponny (http://www.john-toys.com/html/baelle.htm).....vratiť predajcovi a ak robí problémy riešte cez obchodnú inšpekciu!

  reagovat

  R R
  • maja 2.3.2012 10:55

   všetci čo kupovali cez:
   http://www.morezliav.sk/uzasne-nafukovacie-skakadlo-len-za-899-vratane-postovneho

   +

   podozrenie:

   http://www.zlavolam.sk/team.php?id=87

   http://mega-discounts.sk/detail-zlavy/12647/Uzasne_nafukovacie_skakadlo_v_tvare_ponika_urobi

   http://www.zlavos.sk/zlava/detail/16304.html

   http://www.zlavovar.sk/zlava/33193-uzasne-nafukovacie-skakadlo-v-tvare-ponika-urobi-radost-kazdemu-dietatu/

   http://dajzlavy.sk/Zlava/Uzasne-nafukovacie-skakadlo-v-tvare-ponika-urobi-r.aspx?ixd=1897

   reagovat

   R R
 • Jitka N 11.12.2011 23:39

  Zdravím, mrzí mě, že jsem byla nucena navštívit tuto diskuzi, ale zavedl mě sem stejný problém. Zakoupili jsme dceři k Vánocům nafukovací hopsadlo červeného jelena z aukra, a první, co mě při jeho vybalení a nafouknutí napadlo je, že to určitě nebude výrobek zdraví nezávadný... Již při otevření obalu se linul ven nepopsatelný zápach, který ani po nafouknutí a následném "vydrhnutí" mýdlem a vodou nezmizel... Bohužel prodejce mi k výrobku nepřiložil ani doklad o koupi, ani žádný doklad o původu výrobku, o návodu k použití ani nemluvě. Na obalu byl pouze malý štítek s čárovým kódem a mně nic neříkajícím označením ITEM: TH266. Snažila jsem se nějak dopátrat, zda tento výrobek nenajdu na nějakém webu testujícím výrobky, až jsem se dostala na tuto diskuzi.
  Byla bych ráda, kdybych se mohla o výrobku dozvědět více nebo získat informaci od někoho, kdo zakoupil stejný výrobek, protože opravdu zápasím s myšlenkou, zda nemám jelena hodit rovnou do koše. Riskovat zdraví dětí opravdu nechci...

  reagovat

  R R
  • Jitka N 11.12.2011 23:43

   přidávám e-mail: jitka.ul@post.cz. Díky

   reagovat

   R R
 • Radka 5.12.2011 22:17

  Také jsem hopsadlo zakoupila, já na serveru www.slevin.cz, konkrétní poskytovatel je www.pepa.cz. Hopsadlo je stále v prodeji. Takže pozor! Překvapil mě šílený zápach, který nezmizel ani po nafouknutí ani po nočním "pobytu" hopsadla na balkóně. Jakou mám páku na prodejce, aby mi vrátil peníze? Díky radano@atlas.cz

  reagovat

  R R
 • Kateřina 12.11.2011 19:28

  Též jsem konika zakoupila na Aukru a strasne smrdi.Doufam ze prodejce na aukru se k tomu postavi celem a zaplati naklady vcetne postovneho.Tohle se mi nelibi.Kdyby nesmrdel tak jsem na tuhle diskuzi nedosla.

  reagovat

  R R
 • Marcela 1.11.2011 20:12

  Koupila jsem nafukovacího koníka z MMB a po rozbalení zápach šílený.......asi si to rozmyslím dát to dítěti.

  reagovat

  R R
 • Monika L 29.9.2011 08:18

  http://aukro.cz/listing.php/search?sg=1&string=hopsadlo

  reagovat

  R R
  • Helena Š. 27.10.2011 11:53

   A nejen na Aukru se s nimi živě obchoduje, Mimibazar je jich také plný. Nedávno jsme dětem koupily 2 zebry,když jsme je vybalili - zápach nepopsatelný.Už dva týdny je větráme na chodbě a stále strašně páchnou. V popisu bylo psáno, že vyrobeno z bezftalátového PVC. Doma jsme zjistili, že samozřejmě vyrobeno v Číně. Obchodník nám tvrdí, že si vymýšlíme, on prý má to samé doma a to nesmrdí!

   reagovat

   R R
   • Lucka 1.11.2011 00:14

    mám tu samou zkušenost - zakoupená zebra strašlivě smrdí, tak jsem jí asi po 14 dnech vyfoukla a zabalila, jelikož se mi to nezdá ......

    reagovat

    R R
 • Monika L 29.9.2011 08:17

  Toto zviratko se i nadale prodava a asi dlouho bude na portalu Aukro. Tam jsem ho i v lete zakoupila....tak pozor pozor:)

  reagovat

  R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit