Databáze nebezpečných výrobků

TOI-TOYS Nafukovací hračka "Air Toys"

Hlášení RAPEX 38/2011

Nafukovací žába z PVC, zelená s černými puntíky, očima a ústy. Obal je průhledný plastový sáček se štítkem obsahujícím adresu společnosti Toi-Toys, čárový kód, číslo zboží a varování.

Typ výrobku zboží č. 6101
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože zelený matný polymerový materiál obsahuje 0,27% hmotnosti di-n-oktylftalátu (DNOP), 6,1% di-2-etylhexylftallátu (DEHP), 0,09% di-isononylftalátu (DINP) a zelený průhledný polymerový materiál obsahuje 13,1% di-2-etylhexylftalátu (DEHP).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 8714627161014
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu a ukončení prodeje.

Úřady nařídily zákaz prodeje, svolání od spotřebitelů a zničení zbylých zásob.

Datum publikace 01.10.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit