Databáze nebezpečných výrobků

Relevi Naftalinové kuličky proti molům - Jolly Plus

Hlášení RAPEX 50/2010

Naftalinové kuličky proti molům, které vypadají jako bílé kulaté bonbóny. Prodávají se v barevném plastovém obalu s nápisy v cizím jazyce: "Jolly plus, ANTITARMICO PROFUMATO, Per armadi e cassetti, 4 MESI DI EFFICACIA Non macchia, 100g".

Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Chemické, udušení, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí a nebezpečí udušení, protože je atraktivní pro děti kvůli svému vzhledu. Pokud by ho dítě spolklo, mohlo by se začít dusit a kontakt s naftalinem by mohl způsobit podráždění, popálení a otravu.

Země původu Itálie
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 8002100234066
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko, Další: Malta
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 14.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit