Databáze nebezpečných výrobků

ALLTEC nabíječka baterií

Hlášení RAPEX 13/2013

Nabíječka baterií s 12 V adaptérem, přívodním kabelem a bateriemi. Držák baterií je z plastu stříbrné barvy. Přívodní kabel a 12 V adaptér jsou z černého plastu. Zabaleno pod plastovým krytem.

Typ výrobku RCR123A. Značení na síťovém zdroji: S120S040A2.
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výstupní obvod síťového zdroje není napájen přes měnič s ochranou proti přepětí. Plastový materiál, který podpírá části pod proudem, není dostatečně odolný vůči teplu a ohni. Hrozí, že se uživateli zpřístupní části pod proudem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335.

Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 16.04.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit