Databáze nebezpečných výrobků

Power Base nabíječka baterií "Switching Quick Charger"

Hlášení RAPEX 28/2016

Nabíječka pro 8 nebo 4 AA nebo AAA baterie. Zabalená v blistru. Prodává se společně se síťovou zástrčkou pro použití v domácnosti a zástrčkou pro použití v automobilu.

Typ výrobku C-521
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Izolace mezi primárním a sekundárním vinutím měniče není dostatečná a je vysoce pravděpodobné, že dojde k výboji, který může způsobit, že síťové napětí bude na přístupných kovových částech. Hrozí proto úraz elektrickým proudem. Pokud budou v té době v zařízení baterie, hrozí také, že dojde k požáru.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60335.

Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 16.07.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit