Databáze nebezpečných výrobků

ELCELL/E CELL Nabíječka baterií a USB AC DC adaptér

Hlášení RAPEX 4/2010
Adaptér je určen k přímému zapojení do síťové zásuvky. Má integrované kolíky pro zásuvku mimo Velkou Británii a oddělitelný převod na zásuvku ve Velké Británii. Adaptér má dva výstupy: pár kontaktů k nabíjení baterií a USB zásuvku. Výrobek je zabalen ve svařeném průhledném obalu s logem "E Cell" na modrém pozadí.

Typ výrobku DPL-168
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože: 1. vnitřní izolace netvoří správnou izolaci mezi vstupním a výstupním obvodem, 2. vnitřní spoje jsou připevněné pouze pájedlem, 3. adaptér má nesprávnou velikost kolíků, která by mohla poškodit zásuvku nebo způsobit nesprávný tlak na mechanické spoje mezi základnou a krytem adaptéru.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy EN 60950.
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dodavatel zboží dobrovolně stáhnul z trhu.
Datum publikace 26.01.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit