Databáze nebezpečných výrobků

Kocmoc nabíjecí svítilna

Hlášení RAPEX 51/2013

Nabíjecí svítilna s 5 LED diodami. Kryt je ze žlutého plastu. Baterii lze nabít pomocí vestavěné zástrčky a připojeného adaptéru zásuvky. Obal: barevná kartonová krabice.

Typ výrobku Model: YM-009
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Popálení, požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Vestavěná zástrčka a adaptér nemají izolační potahy. Při zapojování do zásuvky se uživatel může dotknout kolíků pod napětím. Adaptér umožňuje vložení pouze jednoho kolíku a druhý kolík je potom volně přístupný a pod napětím. Kryt žárovky lze odejmout rukou během nabíjení, takže se zpřístupní části pod napětím.  Průřez vnitřních jader vodičů je příliš malý a v případě zkratu se mohou vodiče přehřát. Plastová část v blízkosti zástrčky není dostatečně odolná vůči teplu a ohni a může proto vzplanout.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598 a IEC 60884.

Čárový kód 6 905348 060096
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 02.01.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Václav 30.5.2014 20:24

    Krám už od pohledu. Fakt, u číňanů kupovat tak leda trička, jakmile to je víc jak na baterky, nesahal bych na to, obzvlášť když to může člověka dost snadno kopnout. Svítilnu radši pořádnou.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit