Databáze nebezpečných výrobků

Hui nabíjecí svítilna

Hlášení RAPEX 50/2013

Nabíjecí svítilna s 15 LED diodami. Kryt je ze žlutého plastu. Baterii lze nabít pomocí vestavěné zástrčky a síťového adaptéru. Obal: barevná kartonová krabice.

Typ výrobku Model: HY-928
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Popálení, požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Vestavěná zástrčka a adaptér nemají izolační potahy. Při zapojování do sítě se může uživatel dotknout kolíků pod napětím. Adaptér umožňuje vložit do zásuvky pouze jeden kolík a druhý kolík pod napětím nechat volně přístupný.

Kryt žárovky lze oddělit rukou během nabíjení, takže hrozí kontakt s částmi pod napětím. Průřez vnitřních vodičů je příliš malý a v případě zkratu může dojít k přehřátí. Plastová část v blízkosti kolíků není dostatečně odolná vůči teplu a plameni, takže může vzplanout.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598 a IEC 60884.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 01.01.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit