Databáze nebezpečných výrobků

KOCMOC nabíjecí svítilna

Hlášení RAPEX 50/2013

Nabíjecí svítilna se 7 LED diodami. Kryt je ze žlutého plastu. Baterii lze nabít pomocí vestavěné zástrčky s připevněným adaptérem zásuvky. Zabalena v barevné kartonové krabici.

Typ výrobku Model: YM-007
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Popálení, požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Rozměry vestavěné zástrčky a adaptéru nejsou správné. Při zapojování do sítě se uživatel může dotknout kolíků zástrčky pod napětím. Adaptér umožňuje vložit do zásuvky pouze jeden kolík a druhý pod napětím nechat volně přístupný. Kryt lze odejmout rukou během nabíjení, čímž se zpřístupní části pod napětím. Průřez vnitřních vodičů je příliš malý a v případě zkratu se vodiče mohou přehřát. Plastový díl v blízkosti kolíků není dostatečně odolný vůči teplu a ohni a může proto vzplanout.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy EN 60884  a EN 60598.

Čárový kód 6 905348 060072
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 31.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit