Databáze nebezpečných výrobků

JY SUPER Nabíjecí svítilna

Hlášení RAPEX 33/2011

Nabíjecí svítilna se 3 LED zářivkami, kryt je z plastu, s držadlem, vypínačem a indikátorem nabití LED. Svítilna obsahuje vestavěnou zástrčku. Na krytu je jméno značky a číslo modelu. Připojen je dvoupólový adaptér s plastovým krytem "IR39 SMK JAPAN" Na výrobku ani na obalu nejsou žádné technické údaje.

Typ výrobku JY-9910
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože rozměry vestavěné zástrčky a adaptéru nesplňují odpovídající normy. Během nabíjení jsou přístupné části pod proudem, protože lze do zásuvky vložit jen jeden kolík.
Průřez vodiče je menší, než požaduje norma (0,21 mm ²).

Hrozí také požár, protože se v případě zkratu mohou přehřát vnitřní vodiče.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60884.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 25.08.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit