Databáze nebezpečných výrobků

Feron nabíjecí svítilna "ПЕРЕЗАРЯЖАЕМЫЙ АККУМУЛЯТОРНЫЙ СВЕТИЛЬНИК"

Hlášení RAPEX 19/2016

Nabíjecí svítilna s 15 LED. Baterii lze nabíjet pomocí vestavěné zástrčky s teleskopickými kolíky. K výrobku je přiložen adaptér zástrčky. Obal: kartonová krabice.

Typ výrobku TH2295
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Kolíky vestavěné zástrčky a adaptéru nemají izolační povlak. Do zásuvky lze vložit pouze jeden kolík zástrčky a druhý kolík pod napětím zůstane v tom případě volně přístupný. Průřez jádra vodičů není dostatečný a v případě zkratu se vodiče mohou přehřát. Odolnost izolačního materiálu, který upevňuje kolíky vestavěné zástrčky vůči horku a plamenům není dostatečná a hrozí proto požár.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598 a IEC 60884.

Čárový kód 2 000126 537969
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 03.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit