Databáze nebezpečných výrobků

JYSUPER nabíjecí svítilna na čelo "Chang Headlight"

Hlášení RAPEX 36/2014

Nabíjecí svítilna na čelo. Kryt je z černožlutého plastu a svítilna má 7 LED diod. K výrobku je přiložena nabíječka a elastický pásek na hlavu. Obal: barevná kartonová krabice.

Typ výrobku JY-501 - Model 501 LED
Kategorie Sport a turistika - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Části LED panelu a konektoru zařízení, které jsou pod napětím, jsou snadno dostupné. Průřez jádra vnitřních vodičů v případě zkratu se výrobek může přehřát. Plastové části v blízkosti kolíků zástrčky nejsou dostatečně odolné vůči teplu a mohly by vzplanout.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 16.09.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit