Databáze nebezpečných výrobků

KHHY nabíjecí svítilna "LED RECHARGEABLE SEARCHLIGHT"

Hlášení RAPEX 24/2016

Nabíjecí svítilna s 15 LED. Kryt je z červeného plastu s průhledným a černým ochranným stínidlem. Na výrobku je nápis v čínštině a následující text: "HIGH POWER STRONG LIGHT SEACHT". Dodává se v barevné kartonové krabici.

Typ výrobku KH-5007
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Kryt LED lze odejmout během nabíjení pouhou rukou, čímž se zpřístupní části pod napětím. Průřez jádra vodičů je nedostatečný. V případě zkratu může dojít k přehřátí a požáru. Navíc odolnost izolačního materiálu, který fixuje kolíky zástrčky, vůči plamenům je nedostatečná.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Čárový kód 6989201311259
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 17.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit