Databáze nebezpečných výrobků

GD-Light nabíjecí přenosná svítilna

Hlášení RAPEX 39/2014

Nabíjecí svítilna s 15 LED žárovkami. Kryt: žlutý plast s černým vypínačem a zelenou kontrolkou nabití. Baterie se nabíjí pomocí vestavěné zástrčky s teleskopickými kolíky. S výrobkem se prodávají dva adaptéry zásuvky. Zabaleno v kartonové krabici.

Typ výrobku GD-612LX
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Kolíky vestavěné zástrčky a kolíky adaptérů nemají izolační povlak a uživatel by se mohl dotknout částí pod napětím. Adaptér zásuvky umožňuje vložit do zásuvky pouze jeden kolík a druhý nechat volně přístupný. Kryt LED žárovek lze oddělit během nabíjení, čímž se zpřístupní části pod napětím. Průřez jader vodičů je menší, než je požadováno a v případě zkratu se vodiče mohou přehřát a může vzniknout požár. Odolnost vůči plameni a horku je nedostatečná.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598 a IEC 60884.

Čárový kód 6 950574 061256
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 14.10.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit