Databáze nebezpečných výrobků

Steck nabíjecí přenosná svítilna s LED "Tölthető 16 LED Reflektor kihajtható olvasólámpával"

Hlášení RAPEX 37/2014

Nabíjecí přenosná svítilna s 8 LED a přídavnou lampou na čtení zabalená v kartonové krabici. Kryt je z tmavě červeného plastu se stříbrným vypínačem a červenou LED kontrolkou nabití. Baterie se nabíjí pomocí vestavěného kabelu, který je umístěn v přihrádce na svítilně. Ke svítilně je připevněn popruh na rameno. Technické údaje:  32 Lumen; 4V/1000 mAh; 230 V; 50Hz~; třída II.

Typ výrobku STL 2820
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Riziko Požár, úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí požáru a úrazu elektrickým proudem z těchto důvodů: průřez jader vodičů v síťovém kabelu je nedostatečný a v případě zkratu se vodiče mohou přehřát a způsobit požár, rozměry zástrčky jsou menší, než je požadováno a uživatel se proto může dotknout kolíku pod napětím, přihrádka na síťový kabel má ostré hrany a kabel se může poškodit, čímž se mohou na povrch dostat části pod napětím, ochranné stínidlo lze během napájení odejmout, čímž se zpřístupní části pod napětím.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Čárový kód 5 999082 232100
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 27.09.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit