Databáze nebezpečných výrobků

CAESAR CLASSIC naběračka

Jedná se o černou naběračku tvaru plné lžíce, vyrobenou z plastu (polyamidu) a nerezu, rukojeť tvoří pogumovaný plast. Výrobek je opatřený visačkou a zabalený v igelitovém sáčku.

Typ výrobku kód 97126
Kategorie Domácnost - Kuchyňské potřeby
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Laboratorními rozbory byla ve výluhu zjištěna přítomnost primárních aromatických aminů. Bylo zjištěno, že se jedná ve stopových množstvích o tyto látky s možnými karcinogenními účinky na lidský organismus: 4,4´-diaminodifenylmethan (CAS No. 101-77-9) (zejm. na játra a štítnou žlázu) a o-toluidin (CAS No. 95-53-4) (zejm. na močový měchýř). Dále byla zjištěna přítomnost anilinu (CAS No. 62-53-3), rovněž karcinogenní látky s možnými účinky zejm. na močový měchýř. Riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že při styku tohoto výrobku s potravinami nebo připravovanými pokrmy může docházet k jejich kontaminaci karcinogenními látkami a následně k jejich konzumaci.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek pro tento obsah primárních aromatických aminů nesplňuje požadavky závazných předpisů, a to článku 10 nařízení Komise (EU) č. 10/2011, o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami, ve spojení s odstavcem 2 přílohy II. 

Čárový kód 8591776971264
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 29.12.2012
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit