Databáze nebezpečných výrobků

ELIS SHPK, myfixmask N95/FFP2 respirátor

Hlášení RAPEX 12/2021

Ochranná filtrační dýchací poloobličejová maska. Modely 001 a 002 nemohou být na základě tištěných čárových kódů vzájemně odlišeny. Kromě toho se etikety masek liší a nejsou jednotné. Výrobek se také prodává online.

Respirátory jsou dodávány v krabicích po 20 kusech s EAN 3901501930018  a jsou zabalené jednotlivě v plastových sáčcích s kódem EAN 3901501930049.

Typ výrobku 001, 002
Kategorie Ostatní - Ochranné pomůcky
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Částicový / filtrační záchyt materiálu není dostatečný (naměřená hodnota menší než 49 %). Maskou tak může proniknout nadměrné množství částic a mikroorganismů, čímž se zvyšuje riziko infekce, pokud nebude maska kombinována s dalšími ochrannými prostředky. Podle označení může být maska používána v místech, kde se používají nebezpečné látky, nebo při práci s azbestem, protože však maska neposkytuje dostatečnou ochranu, mohlo by to vést k azbestóze se smrtelnými následky.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o osobních ochranných prostředcích a příslušné evropské normy EN 149.

Čárový kód 3901501930049
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zamítnutí dovozu na hranicích (dovozce).

Povinná opatření: označení výrobku vhodnými varováními před riziky, zničení výrobku.

Datum publikace 30.03.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit