Databáze nebezpečných výrobků

AUCHAN Mýdlový bublifuk

Hlášení RAPEX 17/2011
Plastový obal má rozměry 45 x 7 x 3 cm. Výrobek je nádoba s mýdlovým roztokem, vyrobená ze zeleného plastu, který je prodloužený a připomíná meč. Meč je dlouhý 37 cm a držadlo z neprůhledného plastu je dlouhé 12 cm. Uvnitř nádoby je hůlka bublifuku s podlouhlou smyčkou, skrz kterou lze foukat bubliny. Na malém štítku na obalu jsou následující slova "I-Sabre à Bulles de Savon Sous Blister" Distributor: SNC OIA 200 Rue de La recherche BP 169 59650 Villenevue D’ASCQ – France

Typ výrobku ICA 749194
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí mikrobiologické infekce, protože obsahuje 4,4 x104 CFU/g aerobních mikroorganismů a zvláště 2 x 104 CFU/g koliformních bakterií.
Země původu Čína
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Celní úřady zakázaly dovoz.
Datum publikace 27.04.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit