Databáze nebezpečných výrobků

CISL mýdlový bublifuk

Hlášení RAPEX 27/2015

Hračka vypadá jako zavřený deštník. Mýdlový roztok je v spodní části deštníku a hůlka pro vytváření bublin je připevněná k držadlu. Hromadné balení. Různé barvy. K deštníku je připevněn štítek.

Typ výrobku 11990
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Mýdlový roztok obsahuje mezofilní aerobní mikroorganismy (naměřené množství 78 000 cfu/ml). Při kontaktu s ústy, rukama a očima nebo při vdechnutí hrozí infekce.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách.

Čárový kód 8429283050595
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 14.07.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit