Databáze nebezpečných výrobků

Henbrandt mýdlový bublifuk "Bubble Magic"

Hlášení RAPEX 34/2013

Lahvičky o objemu 60ml s víčkem se zavity, které obsahují mýdlový roztok. Ve víčku je tyčka s bublifukem. Prodává se z krabice po 24 kusech různých barev.

Typ výrobku PO414791 / R00038, série č.: 1079, 1080 a 1081
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Výrobek představuje mikrobiologické nebezpečí, protože celkový počet mikrobů v tekutině přesahuje povolené limity. Naměřené hodnoty: 15000 cfu/ml Pseudomonas Aeruginosa - 15000 cfu/ml Pseudomonas species - 1500 cfu/ml kvasinek. Tekutina by mohla ukápnout na kůži, nebo by mohla být dítětem spolknuta.

Země původu Spojené arabské emiráty
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 12.09.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit