Databáze nebezpečných výrobků

Bulles de savon mýdlo "Savon burger"

Hlášení RAPEX 43/2018

5 různých mýdel ve formě ingrediencí na hamburger (chléb, sýr, steak, rajčata, salát). Sestavený "hamburger" je zabalen do plastové fólie a je v kartonové krabici připomínající krabici na hamburger.

Typ výrobku Savon fromage 15g série č. DA1007 , Savon pain 100g série č. B330 , Savon salade 20g série č. DA1128 , Savon steak hache 50g série č. B330 , Savon tomate 20g série č. DA1004
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Udušení
Nebezpečí

Kvůli své charakteristické formě, barvě a velikosti může být výrobek považová za potravinu. Malé části lze snadno oddělit nebo odškrábnout. Děti je mohou vložit do úst a udusit se.

Země původu Francie
Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení o kosmetických výrobcích a požadavkům směrnice o napodobeninách potravin.

Země záchytu Ohlašující: Francie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů (prodejce).

Datum publikace 02.11.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit