Databáze nebezpečných výrobků

Dunnes Home – The bath shop Mýdla ve tvaru kousků dortu

Hlášení RAPEX 51/2010

Dvě mýdla ve tvaru kousku dortu, s vůní, v plastovém obalu. Spodní a vrchní vrstva jsou bílé a děti by si je mohly splést se šlehačkou. Střed je hnědý jako čokoláda u jednoho mýdla a oranžový u druhého. Na vrchu jsou dva malé čtverce hnědé hmoty s kousek oranžové hmoty. Na obalu není země původu, pouze název značky.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, zdravotní
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože mýdla napodobují potraviny. Všechny ozdoby na povrchu zcela projdou válcem pro testování malých částí a proto hrozí, že je děti spolknou (hrozí udušení, zablokování trávicího traktu).

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 5099012791384
Země záchytu Ohlašující: Irsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné ukončení prodeje.

Datum publikace 21.12.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Katka K. 25.11.2014 22:27

    Tato mydla ve tvaru dortu maji v Tabore v nakupnim centru Dvorak. Je tam prodejna s mydli.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit