Databáze nebezpečných výrobků

NanoCover Mycí prostředek s pumpičkovým dávkovačem - NanoCover Floor Seal, Non-absorbent

Hlášení RAPEX 27/2010
Plastová láhev s pumpičkovým dávkovačem obsahující leštidlo na podlahy pro nesavé podlahy. Produkt je určen pro povrchy, jako je žula, vinyl, linoleum, lakovaná dlažba, opracovaný mramor, epoxid a plast a má za cíl chránit podlahy proti nečistotám, vlhkosti, skvrnám od vína apod.

Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje trioxytridekaflorsilan, který by měl být klasifikován jako toxický při vdechnutí.
Země původu Německo
Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 06.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit