Databáze nebezpečných výrobků

YAMAHA motocykl "NS50 AEROX"

Hlášení RAPEX 6/2013

Motocykl o objemu 50 cc. Svolání se týká vozidel s číslem VIN v následujícím rozpětí: VG5SA421000000101 až VG5SA421000002069.

Typ výrobku kód modelu: 1PH1
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Vodicí trubice klapky karburátoru, která obsahuje řídicí kabel karburátoru, může při normálním použití prasknout. Prasknutí neovlivní chod plynu přímo, ale k řídicímu kabelu se může dostat voda nebo prach. V extrémně nízkých teplotách by led z této vody mohl kabel zablokovat a hrozila by dopravní nehoda.

Země původu Francie
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 23.02.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit