Databáze nebezpečných výrobků

Yamaha Motocykl FJR 1300 A

Hlášení RAPEX 35/2011

Motocykl

Typ výrobku Typová zkouška ES: e13*2002/24*0041*05, typ RP13, model FJR 1300 A.
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Zranění
Nebezpečí

Při použití páky přední brzdy na daných motocyklech se může zablokovat mechanismus vypínače brzdového světla. V důsledku nemusí být světlo aktivováno a hrozí, že vozidlo za tímto motocyklem si brzdění nevšimne a vznikne nehoda.

Země původu Japonsko
Země záchytu Ohlašující: Německo, Další: Nizozemsko, Francie, Dánsko, Švédsko, Slovinsko, Norsko, Irsko, Velká Británie, Portugalsko, Estonsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Výrobce sjednal dobrovolnou nápravu.

Poznámka

Týká se motocyklů vyrobených mezi lety 2010 a 2011.

Datum publikace 10.09.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit