Databáze nebezpečných výrobků

SUZUKI motocykl "Address"

Hlášení RAPEX 28/2016

Týká se vozidel vyrobených mezi říjnem 2014 a březnem 2016.

Typ výrobku typová zkouška ES: e4*2002/24*3114*00; Typ: UK 110; kód DE
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Požár, zranění
Nebezpečí

Upevňovací šroub startovacího pedálu by se mohl uvolnit za jízdy, což by vedlo k zastavení motoru. Ve vzduchovém filtru by se také mohl uvolnit šroub, který by se mohl zaseknout ve ventilku plynu a zablokovat plyn, takže by nebylo možné snížit rychlost. V některých motocyklech není správně připojen konektor palivové hadice, což by mohlo způsobit únik paliva.

Země původu Indonésie
Země záchytu Ohlašující: Španělsko, Další: Německo, Nizozemsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů (distributor).

Datum publikace 16.07.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Děláte si prdel? 23.7.2016 02:16

    Konektor palivové hadice? Upadlá startpáka zastaví motor? Jak do (kterékoliv) díry? Je snad natvrdo spojená a otáčí se s klikou a seká pilota po nohách? Upadlý šroubek v sání... Kde to má sání? Kde to má karbec a kde to má do háje ten plynovej ventilek? Vono to jezdí už i na plyn? S karburátorem? Nebo to bylo myšlený tak, že by se někdy náhodou za 50 let mohl zašroubenej šroubek u filtru rozhodnout, že se prostě vyšroubí, pak procestuje celým sáním a jak na sviňu se umístí pod šoupátko v karburátoru? :D Jak kua? To nende! -- dTest, o.p.s. si vyhrazuje právo vymazat příspěvky, které budou nevhodné (např. nesouvisí s daným výrobkem, jsou reklamní, neslušné či podobně).
    -- A teď si mě vymažte, ale prosím, přestaňte s těma hovadinama, to co tad vymejšlíte je prostě jen plkání o hovně stylem "Kdyby byly v řiti ryby, možná bych se i zadarmo nažral..."

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit