Databáze nebezpečných výrobků

Smart Sensor monitor koncentrace plynů "ST8990 Multi Gas Monitor"

Hlášení RAPEX 36/2021

Zařízení pro monitorování a měření více plynů. Zařízení slouží k měření koncentrací různých plynů. Velikost položky: 11,45 x 6,44 x 4,45 cm; hmotnost položky: 200 g.

Velikost balení: 20 x 11 x 7 cm; hmotnost balení: 475 g.

Typ výrobku AS8990
Kategorie Ostatní - Ostatní
Riziko Popálení
Nebezpečí

Výrobek postrádá označení CE, identifikační údaje výrobce a technickou dokumentaci. V důsledku toho nemusí splňovat platné bezpečnostní a technické požadavky a může nesprávně měřit koncentraci plynu, což zvyšuje riziko výbuchu plynu, který může způsobit popáleniny uživatele. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o zařízeních a ochranných systémech určených pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zastavení prodeje, stažení výrobku z trhu (výrobce, prodejce).

Datum publikace 15.09.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit