Databáze nebezpečných výrobků

Jtrip módní dětská ochranná maska

Hlášení RAPEX 20/2020

Látková ochranná dýchací poloobličejová maska s údajnou ochrannou schopností vůči Covid 19. Výrobek je balen jednotlivě v bílém a průhledném uzavíratelném plastovém sáčku a byl prodáván online.

Typ výrobku FZ/73049-2014
Kategorie Ostatní - Ochranné pomůcky
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výrobek je nabízen s ochrannou schopností proti virům, jeho filtrační kapacita však nebyla certifikována příslušným orgánem pro ochranné pomůcky. V důsledku toho nemusí výrobek splňovat požadavky na ochranu zdraví a bezpečnost a ani při kombinaci s dalšími ochrannými pomůckami nemusí správně chránit. 
 

Země původu Čína
Padělek NE
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o osobních ochranných prostředcích.

Čárový kód čárový kód: 6970739105670
Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zastavení prodeje (dovozce).

Datum publikace 18.05.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit