Databáze nebezpečných výrobků

modelovací hmota

Hlášení RAPEX 40/2019

Na vzduchu tuhnoucí modelovací hmota v různých barvách. Nabízená rodičům k utvoření otisků nožiček a ručiček miminka. Výrobek může sloužit i jako dětská hračka. Výrobek byl také prodáván online (například prostřednictvím eBAY).

Kategorie Děti – testy kočárků, dětského zboží a výživy pro děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Z výrobku se uvolňuje nadměrné množství boru (naměřená hodnota: do 1777 mg/kg). Při požití nebo kontaktu s nadměrným množstvím boru může být ohroženo zdraví dětí, jelikož bor může poškodit jejich reprodukční systém.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-3.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení výrobku z trhu (dovozce).

Datum publikace 08.10.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit