Databáze nebezpečných výrobků

Cubot mobilní telefon s nabíječkou

Hlášení RAPEX 3/2015

Mobilní telefon dodávaný zabalený v krabici společně s nabíječkou. Nabíječka je zabalena v krabici se jménem značky. Popis nabíječky: vstup:240vV 50/60Hz, výstup 5V.

Typ výrobku nabíječka: LZJ:264-UK095 GT99 "Power Adapter".
Kategorie Telefony a počítače - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí

Elektrická izolace nabíječky není dostatečná. Spojení vodičů s kolíky zástrčky je zajištěno pouze pájkou a není upevněno dostatečně. Povrchové cesty a vzdušné vzdálenosti mezi primárním a sekundárním vinutím v měniči jsou příliš malé.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60950.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 27.01.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit