Databáze nebezpečných výrobků

Lovely Phone Mobilní telefon - hračka

Hlášení RAPEX 30/2012

Modrobílý plastový vyklápěcí telefon s blikající anténou. Při stlačení tlačítek hraje čtyři různé zvuky. Je napájen dvěma knoflíkovými bateriemi LR 44.

Typ výrobku Model: 892-1
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, poškození sluchu
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí poškození sluchu, protože je příliš hlasitý. Hrozí také chemické nebezpečí, protože víko přihrádky na baterie lze snadno otevřít a děti se mohou dostat k bateriím, které mohou spolknout.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 7290105039743
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 08.08.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit