Databáze nebezpečných výrobků

B. Mobilní telefon - hračka "Hellophone"

Hlášení RAPEX 37/2014

Růžový mobilní telefon - hračka. Napájený bateriemi. Telefon má různobarevná tlačítka. Zabalený v dárkové krabici. Vydává různé zvuky.

Typ výrobku BX117Z
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Požár
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí požáru, protože ochranná izolace vnitřních vodičů by se mohla poškodit, takže hrozí zkrat a přehřátí baterií a přihrádky na baterie. Navíc chybí návod týkající se vyměnitelných baterií.

Země původu Kanada
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 62115.

Čárový kód 8006708011180
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 27.09.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit