Databáze nebezpečných výrobků

Mobilní telefon - hračka "Back Berry 9000"

Hlášení RAPEX 37/2014

Mobilní telefon - hračka z černého plastu s červenou šňůrkou. Na telefonu je nápis: "Music phone". Napájen bateriemi. Vydává zvuky. Zabalený v blistru.

Typ výrobku položka č. 9000
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Popálení, poškození sluchu
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí poškození sluchu, protože zvuková hladina je příliš vysoká (naměřená hladina: 100,3 dB). Navíc hrozí popálení, protože v případě zkratu se výrobek může rozpálit.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1 a EN 62115.

Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 27.09.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit