Databáze nebezpečných výrobků

Lockhard mobilní lešení s platformou "Alulift"

Hlášení RAPEX 51/2014

Mobilní lešení s pracovní platformou s pohonnou a řídicí jednotkou namontovanou na opěrné struktuře s podvozkem (kolečky).

Typ výrobku Typ: XL; sériové č.: XL14228, rok výroby: 2014.
Kategorie Sport a turistika - Ostatní
Riziko Zranění
Nebezpečí

V důsledku chyby pohonu šnekové převodovky je přerušeno spojení mezi motorem a pohonným ozubeným kolem. Když uživatel podrží stlačené tlačítko pohybu, servisní brzda se nesepne. Přestože se brzdová chapadla sepnou, jak platforma klesá, upevňovací šrouby chapadla a protiopory se mohou náhle přetnout, což by způsobilo pád platformy nekontrolovaně na podlahu.

Země původu Polsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o strojích.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 18.01.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit