Databáze nebezpečných výrobků

Hoffner Mlýnek na maso Höffner

Ruční mechanický celokovový mlýnek na maso, opatřený kovovým stříbřitým nátěrem (cín). V zadní části mlýnku je upevněno červené kovové ovládací kolo. Tělo mlýnku je opatřeno čtyřmi nožičkami. Dále se mlýnek skládá ze 13 kovových dílů (mlecí šnek, 4 šajby, mlecí nůž, utahovací klíč, šroubovací kruh, dřevěná klika s kovovým nástavcem k ovládacímu kolu) a 4 plastových nástavců. Na těle mlýnku je nápis Höffner 32. Hmotnost mlýnku je cca 7 kg, rozměry cca 50 × 25 × 30 cm.

Distributor: Firma Handlowa „DAWIKA“ Dariusz Suwalski, ul. Glówna 1B, Koteze,83-200 Starograd Gdanski, Polsko

Prodejce: Jiří Bláha, Dělnická 1142, 512 51 Lomnice nad Popelkou

Typ výrobku #32, HF-2532
Kategorie Domácnost - Kuchyňské potřeby
Riziko Poranění, zdravotní
Nebezpečí

Laboratorními testy bylo zjištěno, že při mletí dochází k narušení povrchu mlýnku, přičemž v misce s namletou modelovou potravinou byly nalezeny drobné kousky kovu uvolněného při použití výrobku.  Uvolněné kovové částečky mohou při polknutí poranit ústa nebo trávicí ústrojí spotřebitele.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1935/2004, podle kterého materiály a předměty, určené pro styk s potravinami musí být vyrobeny tak, aby za obvyklých nebo předvídatelných podmínek použití neuvolňovaly své složky do potravin v množstvích, která by mohla ohrozit zdraví lidí.

Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 21.03.2014
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Lenka 27.12.2014 18:43

  Ja mám struhadlo tejto značky, ale nie na maso ale HF - 2122, názov strúhadlo nerez multi Hoff a robí to isté. Som si strúhala mrkvu do torty a z hrôzou som zistila, že su tam nejaké kúsky a pri dôkladnom pozretí som zistila, že sa odlupuje povrchová vrstva toho struhadla. Kúpila som to v predajni čo sa volá orion trade. Chcela som ho zahodiť, a teraz rozmýšlam že to pôjdem normálne reklamovať.

  reagovat

  R R
  • Andrea - dTest 29.12.2014 16:25

   Dobrý den, určitě zkuste uplatnit u prodávajícího reklamaci s upozorněním, že i jiné výrobky s tím mají problém. Pokud by Vám reklamaci nevyřídili, můžete podat podnět SOI pro neřádně vyřízenou reklamaci. Navíc podnět na výskyt nebezpečného výrobku můžete Slovenské obchodní inspekci podat tak jako tak na jejich webových stránkách.

   reagovat

   R R
   • Lenka 20.1.2015 17:48

    Dobrý deň, reklamáciu mi uznali, vrátia mi peniaze. Ani som ich neupozorňovala vopred. A výrobok posielali do Čiech na posúdenie, asi výrobcovi, alebo tam je ich materská firma.

    reagovat

    R R

Přihlásit