Databáze nebezpečných výrobků

Miss Patisserie sůl do koupele "Miss Mango; Pom Pom; La La Lime"

Hlášení RAPEX 37/2013

Sůl do koupele ve tvaru voňavých lízátek ve třech variantách:  1. „Miss Mango” oranžová barva s květinou ze syntetického materiálu; 2. „Pom Pom” růžová barva; 3. „La La Lime” žluté se zelenými pruhy. Každé lízátko je zabaleno v celofánu s modrou textilní stuhou. Na obalu jsou dva papírové štítky. Na jednom z nich jsou následující informace v angličtině: "Fizzy Bath Lollipop, composition, warning: Do not eat. Keep out of reach of children".

Typ výrobku série "Fizzy Bath Lollipop"
Kategorie Zdraví a kosmetika - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože kvůli svému vzhledu, tvaru, barvě a velikosti může být dětmi považován za potravu a vložen do úst.

Země původu Velká Británie
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Čárový kód 2000000005263
Země záchytu Ohlašující: Bulharsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností.

Datum publikace 02.10.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit