Databáze nebezpečných výrobků

Miss Gang Dětské oblečení

Hlášení RAPEX 15/2010
1. Model 3016 HU: Dětské sportovní oblečení se skládá z fialové mikiny a kalhot a béžového trička s kontrastním lemem u krku a s motivy v barvě lila. Na přední straně mikiny i trička je obrázek žáby a následující prohlášení: Dance, Miss Wear Best and Happy Day(Tanec, Miss noste nejlepší a hezký den). 

2. Model 3018 HU: Dětské sportovní oblečení se skládá z fialové mikiny a kalhot a béžového trička. Na přední straně mikiny i trička je obrázek kočky a nápis: Flower (Květina). 

3. Model CZ 714: Dětské sportovní oblečení se skládá z růžových kalhot a trička a béžové mikiny. Tričko a mikina na sobě mají obrázek žáby a nápis: Dance, Miss Wear Best (Tanec, Miss noste nejlepší). Obrázky jsou ozdobeny flitry.

4. Model CZ 716: Sportovní oblečení barvy lila s béžovým tričkem. Mikina a tričko na sobě mají vyšitý obrázek kočky s ozdobnými flitry a nápis: Miss (Slečna). Mikina se zapíná na zip a má na hrudi pásky a flitrové motivy. Oblečení má štítek informující o značce, čísle modelu a velikosti.

Typ výrobku 3016 HU, HU 3018 a EN 714 , EN 716
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Udušení, uškrcení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko: 
- udušení, protože obsahuje snadno oddělitelné části, které se zcela vejdou do válce na malé části, 
- uškrcení, protože výrobky mají stahovací tkaničky s volnými konci, konce nejsou chráněny proti roztřepení. 
Země původu Čína
Rozpor s Produkty nejsou v souladu s příslušnou evropskou normou EN 14682.
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovoz byl odmítnut celními úřady.
Datum publikace 13.04.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit