Databáze nebezpečných výrobků

Miss Bellina Dětské kalhoty - Dance

Hlášení RAPEX 24/2010

Dětské kalhoty v modré barvě určené pro děti do 36 měsíců, s tkaničkami s volnými konci v pase, v kolenou a v oblasti kotníků. Slovo 'Dance' je napsáno na různých místech oděvu. Na oděvu je štítek s uvedením značky, modelu, složení, věku a pokyny k ošetřování.

Typ výrobku XNA-340
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko úrazu kvůli přítomnosti tkaniček s volnými konci v pase (délka 220 mm), u kolen (délka 170 mm) a v oblasti kotníků (délka 197 mm).

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje příslušnou evropskou normu EN 14682.

Čárový kód 10028
Země záchytu Ohlašující: Kypr
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily nápravná opatření.

Datum publikace 15.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit