Databáze nebezpečných výrobků

MERCEDES-BENZ eVito

Hlášení RAPEX 26/2022

Osobní dodávka / lehké užitkové vozidlo s individuálními provozními licencemi, bez ES schválení typu a bez typu, protože mají individuální schválení.

Typ výrobku individuální schválení
Kategorie Auto a doprava - Motorová vozidla a příslušenství
Riziko Požár, zranění
Nebezpečí

Dotčená vozidla jsou vybavena vysokonapěťovými bateriovými moduly. Po dlouhém kilometrovém proběhu (přibližně 100 000 km) by mohlo dojít k chemickému roztažení článků baterie, což by mohlo vést ke zkratu a zvýšit riziko požáru.

Země původu Španělsko
Padělek Ne
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky stanovené v Nařízení o schvalování motorových vozidel a jejich přípojných vozidel, jakož i systémů, konstrukčních částí a samostatných technických celků určených pro tato vozidla a o dozoru nad trhem s nimi.

Kód svolávací akce V2EBATTVC5
Datum výroby 15.11.2018 - 07.02.2019
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (výrobce).

Datum publikace 05.07.2022
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Sdílejte

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2023 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2023. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit