Databáze nebezpečných výrobků

Melaminová miska s víkem MELAMINE WARE

Kulatá bílá melaminová mísa o průměru cca 23 cm a výšce cca 8 cm s víkem s úchytem různých dekorů a různých barev. Na dně je z vnější strany vyražen text identifikující výrobek a zemi původu. Na spodní straně misky je dolepena bílá papírová etiketa s uvedením částečně českého názvu, neexistujícího čárového (EAN) kódu, alternativního kódu výrobku, dovozce, symbolu Zeleného bodu a neoprávněně použité značky shody CE. Na výrobku se nachází další etiketa s alternativním EAN kódem, kódem výrobku a pravděpodobně čínskými znaky.

Typ výrobku MISKA 25X8CM BOWL, NO.514, Item no. T1725
Kategorie Domácnost - Kuchyňské potřeby
Riziko Chemické
Nebezpečí

Laboratorními testy byla prokázána skutečnost, že výrobek za předvídatelných podmínek použití uvolňuje formaldehyd v množství 95,78 mg/kg simulantu.

Akutní expozice malým dávkám formaldehydu vyvolává bolesti hlavy a zánět nosní sliznice. Formaldehyd dráždí oči a vyvolává slzení. Rychle se vstřebává kůží a může způsobovat podráždění nebo alergické reakce.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavek závazných právních předpisů, a to článku 3 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1935/2004 o materiálech a předmětech určených pro styk s potravinami, podle kterého výrobek musí být vyroben tak, aby za obvyklých nebo předvídatelných podmínek neuvolňoval své složky do potravin v množstvích, která by mohla ohrozit zdraví lidí

Čárový kód 1110000017256 (kód neexistuje); 6933912015142
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 29.08.2016
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit