Databáze nebezpečných výrobků

Kuusnelonen Oy měkký reflexní prvek pro chodce

Hlášení RAPEX 7/2014

Odnímatelný měkký reflexní prvek pro chodce s barevným obrázkem a textem na obou stranách ("Selkä työssä"). Zabaleno v plastovém sáčku se štítkem.

Typ výrobku Soft reflector
Kategorie Ostatní - Ochranné pomůcky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí pro životní prostředí (chemické znečištění), protože obsah kadmia (vyjádřeného jako Cd kov) přesahuje limit 0,01 % hm. materiálu (tj.100 mg/kg) - barevný plastový materiál uvnitř reflexního prvku obsahuje 530 mg/kg kadmia.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH 1907/2006.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 09.03.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit